W praktyce
Newsletter
Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.
Sondaż
Oceń obsługę w sklepie.
Kontakt

UWAGA!
telefony odbieramy od 8oo do 20oo
na e-mail odpisujemy do 24 godzin

tel. stacjonarny 32 233 23 37
fax stacjonarny 32 279 18 42
e-mail: sklep@drukiszkolne.net.pl


 

Mikroskopy, teleskopy

oraz sprzęt optyczny dla szkół

 

Mikroskopy, teleskopy  i zestawy do eksperymentów dla szkół

 

Mając na celu dostarczanie Państwu produktów i rozwiązań najwyższej jakości, w tym dziale oferujemy szeroki wybór wysokiej klasy mikroskopów, teleskopów oraz  innego sprzętu optycznego dla szkół, dostarczanego przez czołowych wytwórców tych urządzeń na rynku. Nowoczesne układy optyczne wysokiej jakości zastosowane w sprzedawanych urządzeniach, gwarantują najwyższa jakość oferowanych produktów a tym samym zadowolenie naszych klientów. W naszym sklepie internetowym znajdziecie Państwo sprzęt optyczny dla dzieci i dorosłych. U nas w przystępnej cenie zakupicie teleskopy, mikroskopy, lornetki i inne urządzenia optyczne, a także uzyskacie informacje na temat kupowanego sprzętu.

Uwaga!
W związku ze zróżnicowanym asortymentem i brakiem ciągłości dostaw niektórych towarów, wszystkich zainteresowanych produktami z tego działu, prosimy o składanie zapytań o dostępność za pośrednictwem funkcji "zapytaj o produkt", mailem lub przez nasz formularz kontaktowy. Po otrzymaniu zapytania potwierdzimy dostępność towaru, formę płatności oraz sposób dostawy. Przepraszamy za utrudnienia.

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą na www.drukiszkolne.net.pl


 

Mikroskopy, teleskopy oraz sprzęt optyczny dla szkół

Aparat cyfrowy fotograficzny Levenhuk M1400 PLUS

Aparat cyfrowy fotograficzny Levenhuk M1400 PLUS
Aparat cyfrowy fotograficzny Levenhuk M1400 PLUS

Aparat cyfrowy Levenhuk M1400 PLUS
Aparat cyfrowy fotograficzny do mikroskopu

Aparat cyfrowy Levenhuk M1400 PLUS to nowoczesna technologia do badań mikroświata. Aparat może pełnić funkcję okularu cyfrowego, umożliwiając zarazem robienie zdjęć oraz nagrywanie filmów, które można dodatkowo zmodyfikować w oprogramowaniu Levenhuk. Obraz przekazywany jest na komputer w czasie rzeczywistym bez opóźniania i zacinania transmisji. Aparat ten to doskonała pomoc podczas nauki i pracy zawodowej.

Matryca 14 Mpx pozwala na uzyskanie rozdzielczości obrazu do 4096 x 3288 pikseli. Nagrywania filmów może odbywać się w jednym z trzech dostępnych trybów przy płynności na poziomie 27 klatek na sekundę. Wszystkie pliki zapisane na dysku komputera można wyretuszować w specjalnym oprogramowaniu Levenhuk, które dołączone jest do zestawu.

Znajdujące się w zestawie adaptery umożliwiają montaż aparatu na dowolnym mikroskopie wyposażonym w tubus okularu o średnicy 23,2 mm lub o innych wymiarach.

Jeżeli oprogramowanie nie działa na Twoim komputerze, skontaktuj się z nami i przekaż informację o wersji używanego systemu operacyjnego (dla środowiska Linux: platforma i wersja jądra).

Zawartość zestawu:
Aparat cyfrowy Levenhuk do mikroskopu
Adapter (23,2 mm)
2 adaptery o różnych średnicach (23,2 - 30 mm i 23,2 - 30,5 mm)
Kabla USB
Dyskinstalacyjny CD Levenhuk (sterowniki, oprogramowanie do oglądania, zapisywania i przetwarzania obrazu)
Instrukcja obsługi i karta gwarancyjna

Dane techniczne:
Maksymalna rozdzielczość: 4096x3288
Megapiksele: 14
Sensor: 1/2,3'' CMOS
Rozmiar w pikselach: 1,4x1,4
Czułość, v/lux-sec (550 nm): 0,724
Czas naświetlania, ms: 0,4–2000
Nagrywanie wideo: tak
Szybkość klatek: 1,8@4096x3288; 10@2048x1644; 27@1024x822
Zakres dynamiki, dB: 65,3
Lokalizacja: tubus okularu 23,2 mm (nie okular)
Format obrazu: *.jpg, *.bmp, *.png, *.tif
Format plików wideo: wyjścia: *.wmv, *.avi, *.h264 (Win 8/10), *.h265 (Win 8/10)
Zakres widmowy: 380 nm - 650 nm
Metoda ekspozycji: ERS
Balans bieli: automatyczny/ręczny
Nastavení expozice: automatyczny/ręczny
Opcje programowalne: rozmiar obrazu, jasność, czas ekspozycji
Specyfikacja USB: USB 2.0, 480 Mb/sec.
Wymagania systemowe: Windows XP (32-bit), Windows Vista/7/8/10 (32-bit lub 64-bit), Mac OS X, Linux; procesor co najmniej Intel Core 2 2,8 GHz, pamięć RAM 2 GB, port USB 2.0, CD-ROM
Oprogramowanie: Levenhuk
Korpus: metalowy
Zasilanie: za pomocą kabla USB
Zakres temperatur: -10... 50°C; 14… 122°F

Wysyłka w: 21 dni roboczych

Cena: 2 219,95 zł
zawiera 23% VAT, bez kosztów dostawy
szt.

Lornetka Levenhuk Monaco ED 12x50

Lornetka Levenhuk Monaco ED 12x50
Lornetka Levenhuk Monaco ED 12x50

Lornetka Levenhuk Monaco ED 12x50
Lornetka o dużym powiększeniu z pryzmatami dachowymi i układem optycznym wykonanym ze szkła o ultraniskim współczynniku dyspersji. Pięcioelementowe okulary. Powiększenie: 12 razy. Średnica soczewki obiektywowej: 50 mm

Lornetka Levenhuk Monaco ED 12x50 to przyrząd optyczny o dużej aperturze i powiększeniu do prowadzenia obserwacji w trudnych warunkach. Główne właściwości tego modelu to najwyższej klasy układ optyczny o ultraniskim współczynniku dyspersji, wodoszczelna budowa oraz odporność na ekstremalne temperatury. Ta lornetka jest idealna do obserwowania dzikich zwierząt i ptaków, podziwiania naturalnych oraz miejskich krajobrazów, a także do polowania i łowienia ryb. Można jej używać podczas treningów strzeleckich lub do ochrony rozległych obszarów.

Budowa optyczna lornetki to harmoniczne połączenie pryzmatów dachowych o niewielkich rozmiarach, wieloelementowych okularów i soczewek obiektowych. Wszystkie soczewki są wykonane ze szkła o ultraniskim współc zynniku dyspersji i mają wielowarstwową powłokę przeciwodblaskową. To sprawia, że układ optyczny nie zniekształca obrazu, eliminuje aberracje optyczne i niepożądane refleksy świetlne oraz przekazuje ostry, szczegółowy i nasycony obraz. Lornetki można używać w warunkach słabego oświetlenia: układ optyczny umożliwia prowadzenie obserwacji o zmierzchu, świcie lub w pochmurny dzień.

Elementy optyczne są dobrze zabezpieczone poprzez zastosowanie odpornego na wstrząsy korpusu. Jest on wykonany z odpornego na temperaturę tworzywa sztucznego całkowicie chroniącego lornetkę przed ekstremalnymi temperaturami i przypadkowymi udarami mechanicznymi. Lornetka jest powlekana przeciwpoślizgowym materiałem umożliwiającym bezpieczny chwyt. Lornetka Levenhuk Monaco ED 12x50 jest wypełniona azotem: gazem zapobiegającym zaparowaniu soczewek. Hermetyczna budowa całkowicie zabezpiecza lornetkę przed wilgocią: deszczem, śniegiem, a nawet krótkim zanurzeniem w wodzie o głębokości do 1,5 m.

Lornetkę można łatwo dostosować do indyw idualnych potrzeb. Dostępna jest regulacja rozstawu źrenic, precyzyjna regulacja dioptrii i regulacja ostrości. Można także wysuwać lub składać muszle oczne. Lornetka ma dużą odległość okularu od źrenicy, co umożliwia prowadzenie wygodnych obserwacji w okularach korekcyjnych. Lornetkę Levenhuk Monaco ED 12x50 można zamontować na statywie (sprzedawanym osobno).

Zawartość zestawu:
Lornetka
Ochronne osłony okularu i obiektywu
Pasek na szyję (szerokość 45 mm)
Twardy futerał na suwak
Ściereczka do czyszczenia
Instrukcja obsługi i karta gwarancyjna

Dane techniczne:
Typ: pryzmat dachowy z powłoką korygującą przesunięcie fazy
Powłoka układu optycznego: pełna powłoka wielowarstwowa, dielektryczna
Materiał układu optycznego: szkło ED
Okulary: 5-elementowe w 3 grupach
Średnica okularów, mm: 28
Soczewki obiektywowe: 4-elementowe w 3 grupach
Powiększenie, razy: 12
Średnica soczewki obiektywowej (apertura), mm: 50
Średnica źrenicy wyjściowej, mm: 4,2
Odległość od okularu do źrenicy, mm: 18
Sprawność zmierzchowa: 24,49
Pole widzenia, m/1000 m: 95
Mały dystans makro, m: 3,5
Okular z regulacją dioptrii, dioptrie: ±3
Rozstaw źrenic, mm: 56-74
Pokrętło ostrości: na środku
Pole widzenia, °: 5,4
Muszle oczne: typu Twist-up
Wypełnienie korpusu: azot
Wodoszczelność: tak, możliwość zanurzenia w wodzie o głębokości do 1,5 m przez maksymalnie 3 min.
Materiał korpusu: tworzywo sztuczne
Jasność względna: 17,64
Możliwość montażu na statywie: 1/4"
Zastosowanie: lornetka wojskowa/polowa, rybołówstwo i myślistwo
Wymiary: klasyczne

Wysyłka w: 21 dni roboczych

Cena: 2 249,95 zł
zawiera 23% VAT, bez kosztów dostawy
szt.

Luneta Meade Wilderness 20–60x100

Luneta Meade Wilderness 20–60x100
Luneta Meade Wilderness 20–60x100

Luneta Meade Wilderness 20–60x100
Powiększenie: 20–60х. Średnica soczewki obiektywowej: 100 mm

Luneta Meade Wilderness 20–60x100 to doskonały i niezawodny przyrząd optyczny, o maksymalnie 60-krotnej sile powiększenia i soczewkach zapewniających dużą aperturę. Luneta jest przystosowana do użytku nawet w najtrudniejszych warunkach pogodowych, dzięki czemu doskonale nadaje się do obserwowania ptaków, zwierząt i krajobrazów. Można także wykorzystywać ją do robienia zdjęć – w zestawie znajduje się specjalny adapter umożliwiający montaż dowolnego aparatu (łącznik T-ring należy zakupić osobno).

Konstrukcja lunety wykorzystuje pryzmat Porro, a wszystkie elementy optyczne wykonane są z wysokiej jakości szkła BaK-4. Soczewki zewnętrzne są pokryte wielowarstwową powłoką przeciwodblaskową, zwiększającą ostrość i kontrast uzyskiwanego obrazu. Powiększenie regulować można w zakresie od 20x do 60x. Soczewki obiektywowe o średnicy 100 mm gromadzą na tyle dużo światła, że możliwe jest prowadzenie obserwacji w słabym oświetleniu.

Aby obserwowanie obiektów znajdujących się wysoko ponad horyzontem było jeszcze wygodniejsze, okular lunety jest nachylony pod kątem. Tubę montować można na dowolnym standardowym statywie 1/4''. Ponadto jest ona wyposażona w siatkę celowniczą.

Luneta Meade Wilderness 20–60x100 nie zawiedzie Cię nawet w najtrudniejszych warunkach pogodowych. Jej gumowa powłoka ochroni elementy optyczne przed wilgocią i deszczem, a azotowe wypełnienie zapobiegnie parowaniu soczewek.

Cechy:
Wysokiej jakości lunety Meade z siłą powiększenia 20–60 i pryzmatem Porro to inwestycja na wiele lat. Obiektyw o średnicy 100 mm zbiera duże ilości światła i zapewnia jasny, szczegółowy obraz.
Wszystkie lunety z serii Wilderness wyposażone są w pryzmaty BaK-4 o dużym współczynniku refrakcji oraz w wysokiej jakości precyzyjne soczewki pokryte wieloma warstwami powłoki antyrefleksyjnej; cechy te zapewniają właściwości optyczne porównywalne lub lepsze niż parametry innych lunet z tej samej półki.
Luneta posiada przesuwną osłonę przeciwsłoneczną, dodatkowo ograniczającą odblaski.
Wytrzymała, gumowa powłoka chroni lunetę Wilderness przed otarciami i uszkodzeniem wynikającym z regularnego użytkowania.
Wodoszczelna, mgłoodporna z wypełnieniem azotowym – zapewnia to wiele lat eksploatacji, niezależnie od warunków użytkowania.
W zestawie miękki futerał i adapter do aparatu (wymaga łącznika T-Mount, nie w zestawie).
Statyw nie znajduje się w zestawie

Zestaw:
Luneta
Miękki futerał
Ochronne osłony soczewek i okularów
Instrukcja obsługi i karta gwarancyjna
Adapter do aparatu (wymaga łącznika T-Mount, nie w zestawie)

Dane techniczne:
Zastosowanie: do obserwacji stacjonarnych, dla myśliwych
Ze zmiennym powiększeniem: tak
Odporność na wilgoć: tak
Typ: pryzmat Porro
Materiał układu optycznego: szkło BaK-4
Powłoka układu optycznego: wielowarstwowa powłoka
Średnica soczewki obiektywowej (apertura), mm: 100
Powiększenie, x: 20–60
Okular kątowy: 45°
Oddalenie źrenicy wyjściowej, mm: 18–21
Makro, m: 9,8
Pole widzenia przy 1000 m: 13,3–26,3
Wypełnienie korpusu: azot
Zastrzeżenia dotyczące wodoszczelności: tak
Korpus: metalowy
Dodatkowe cechy: wytrzymała, gumowa powłoka; lunetę montować można na dowolnym standardowym statywie 1/4''
Poziom zaawansowania: początkujący, entuzjaści
Futerał/sakwa w komplecie: tak
Kolor korpusu: czarny
Odległość od okularu do źrenicy, mm: 1,6–5
Masa, kg: 1,4
Wymiary, mm: 102х465х175

Wysyłka w: 21 dni roboczych

Cena: 2 259,95 zł
zawiera 23% VAT, bez kosztów dostawy
szt.

Mikroskop Bresser Advance ICD 10x–160x

Mikroskop Bresser Advance ICD 10x–160x
Mikroskop Bresser Advance ICD 10x–160x

Mikroskop Bresser Advance ICD 10x-160x
Stereoskopowy mikroskop. Trójokularową głowicę. Powiększenie: 10-160x

Jeśli potrzebujesz mikroskopu stereoskopowego do profesjonalnych zastosowań w rozsądnej cenie, Mikroskop Bresser Advance ICD 10x-160x jest dokładnie tym, czego szukasz. Model ten łączy najwyższą jakość optyczną, niezawodny układ mechaniczny i wygodę użytkowania. Oferuje szeroki zakres zastosowań: od edukacji i archeologii po gemmologię i naprawy zegarków.

Mikroskop łączy stereoskopowy obiektyw powiększający (1x-4x) z dwiema parami okularów o szeroki polu widzenia (10x i 20x). Dzięki szkłu pokrytym wielowarstwową powłoką, mikroskop zawsze zapewnia jasny obraz o wysokim kontraście, bez zniekształceń i z doskonałym odwzorowaniem kolorów. Dołączony jest niebieski filtr, który zwiększa kontrast. Konstrukcja głowicy o regulowanej wysokości pozwala na montaż kamery i obserwację próbki przez dwa okulary oraz wykonywanie zdjęć i nagrywanie filmów. Dla zwiększenia wygody obserwacji możliwa jest regulacja rozstawu okularów oraz dioptrii. Dwie jasne żarówki halogenowe mogą zostać włączone oddzielnie lub jednocześnie. Podświetlenie zasilane jest przez przewód zasilający.

Elementy zestawu:
Mikroskop: metalowy korpus
Obiektyw: 1 szt.
Okulary: dwie pary okularów o szerokim polu widzenia (WF10x, WF20x)
Płytka przedmiotowa 95 mm (2 szt.)
Filtr niebieski
Gumowe muszle oczne
Osłona ochronna
Wbudowany transformator

Dane techniczne
Typ: stereoskopowe, optyczne/z układem wielosoczewkowym
Głowica: trójokularowa, obrotowa 360°, nachylana pod kątem 45°
Powiększenie, x: 10–160
Okulary: WF10x, WF20x
Soczewki obiektywowe: 2x
Odległość robocza, mm: 28–80
Rozstaw okularów, mm: 55–75
Stolik, mm: stacjonarny, z zaciskami
Regulacja dioptrii okularu, dioptrii: ±5
Regulacja ostrości: zgrubna
Oświetlenie: lampa halogenowa
Zasilanie: 220/240 V
Sakwa: tak
Filtry: niebieski
Dodatkowe cechy: stereo zoom 1x-4x
Zastosowanie: przemysłowe
Umiejscowienie źródła oświetlenia: łączone
Metoda badania: metoda jasnego pola

Wysyłka w: 21 dni roboczych

Cena: 2 769,95 zł
zawiera 23% VAT, bez kosztów dostawy
szt.

Mikroskop Bresser BioScience Trino

Mikroskop Bresser BioScience Trino
Mikroskop Bresser BioScience Trino

Mikroskop Bresser BioScience Trino
Biologiczny mikroskop trójokularowy

The Bresser BioScience is the perfect instrument for laboratory use. The size and ergonomic design is perfect for prolonged use. The Köhler illumination system provides a brilliant image quality. The trinocular tube will connect a MicroCam or other C-Mount microscope camera directly with the optional C-Mount adapter.

The standard bright field illumination (30W halogen) ensures a pleasant and differentiated colour rendering and is also bright enough for contrasting method like phase contrast and dark field (optional).

Features:
Köhler iluminator
Separate AC-adapter, for high safety
Coaxial mechanical desk with nonius scale
Coarse and fine focusing
2 eyepieces: WF10x (23mm diameter)
4 objectives with DIN 4x/10x/40x/100x (oil) magnification
Type of objective: achromatic
Abbe N.A. 1.25 condenser
Illumination: 12V/30W halogen with dimmer

The kit includes:
Microscope
Dust cover
2 eyepieces
4 DIN objectives
Immersion oil
230V power supply (12V/3A)
User manual

Dane techniczne:
Typ: optyczne/z układem wielosoczewkowym, biologiczne
Głowica: trójokularowa, nachylana pod kątem 30°
Powiększenie, x: 40–1000
Okulary: WF10x/23 (2 szt.)
Soczewki obiektywowe: achromatyczne DIN 4x, 10x, 40x, 100x (olejek immersyjny)
Rewolwer: 4 obiektywy
Stolik, mm: mechaniczny, ze skalą współrzędnych i zaciskami
Kondensor: Abbego N.A. 1,25
Regulacja ostrości: precyzyjna i zgrubna
Podświetlenie: lampa halogenowa
Regulacja jasności: tak
Zasilanie: 220/240 V
Typ źródła oświetlenia: 12 V / 30 W
Poziom zaawansowania: eksperci
Zastosowanie: kliniczne i laboratoryjne
Umiejscowienie źródła oświetlenia: dolne
Metoda badania: metoda jasnego pola

Wysyłka w: 21 dni roboczych

Cena: 3 199,95 zł
zawiera 23% VAT, bez kosztów dostawy
szt.

Mikroskop Bresser Science ETD 101 7-45x

Mikroskop Bresser Science ETD 101 7-45x
Mikroskop Bresser Science ETD 101 7-45x

Mikroskop Bresser Science ETD 101 7-45x
Stereoskopowy mikroskop. Głowica dwuokularowa. Powiększenie: 7-45x

Bresser Science ETD 101 to mikroskop stereoskopowy z funkcją światła przechodzącego oraz dużą odległością roboczą, pozwalającą na obserwację większych obiektów. Przyrząd ten daje wyrazisty, kontrastowy obraz prawidłowo wyrównany w pionie i w poziomie. Szeroki zakres możliwości sprawia, że model Bresser Science ETD 101 znajduje zastosowanie w wielu dziedzinach, takich jak: medycyna i zdrowie, rolnictwo i leśnictwo, bezpieczeństwo publiczne, szkolnictwo, badania naukowe, a także kontrola, montaż oraz naprawa małych części w przemyśle elektronicznym i branży precyzyjnych maszyn obróbczych.

Przyrząd wyposażony jest w dwie lampy halogenowe o mocy 10 W, z których korzystać można w trzech trybach: światła przechodzącego, światła odbitego lub łączonym. Para wymiennych okularów o szerokim polu widzenia, wyposażonych w gumowane muszle oczne (WF10x), oraz stereoskopowy obiektyw powiększający (0,7x-4,5x) umożliwiają uzyskanie powiększenia w zakresie od 7x do 45x. Sprzęt umożliwia też regulację odległości okularu od źrenicy oraz dioptrii. Głowica dwuokularowa, którą można obracać w zakresie 360°, wyposażona jest w tubusy okularu nachylone pod kątem 45°.

Zawartość zestawu:
Mikroskop
Osłony soczewek obiektywowych
2x gumowane muszle oczne
Zasilacz sieciowy (230 V)
2 plastikowe płytki przedmiotowe
Instrukcja obsługi

Bresser National Geographic to wspólny projekt międzynarodowego towarzystwa National Geographic i niemieckiej firmy Bresser, która oferuje wysokiej jakości przyrządy optyczne. To właśnie tym kierowało się towarzystwo National Geographic, poszukując odpowiedniego partnera, który mógłby pod jego marką produkować teleskopy, lornetki oraz akcesoria. Seria Bresser National Geographic jest przeznaczona dla osób prowadzących aktywny tryb życia, głodnych wiedzy i ciekawych otaczającego ich świata.

Dane techniczne:
Typ: stereoskopowe
Głowica: dwuokularowa
Powiększenie, x: 7x-45x
Średnica tubusu okularu, mm: 30,2
Okulary: WF10x
Soczewki obiektywowe: 0,7x-4,5x
Rozstaw okularów, mm: 50–75
Stolik, mm: 2 plastikowe płytki przedmiotowe (szkło i czarno/biały)
Regulacja dioptrii okularu, dioptrii: ±5
Podświetlenie: lampa halogenowa
Regulacja jasności: tak
Zasilanie: 230 V
Masa, kg: 4,7
Wymiary, mm: 340x260x480
Zastosowanie: przemysłowe
Umiejscowienie źródła oświetlenia: łączone
Metoda badania: metoda jasnego pola

Wysyłka w: 21 dni roboczych

Cena: 2 899,95 zł
zawiera 23% VAT, bez kosztów dostawy
szt.

Mikroskop dwuokularowy Levenhuk 850B

Mikroskop dwuokularowy Levenhuk 850B
Mikroskop dwuokularowy Levenhuk 850B

Mikroskop dwuokularowy Levenhuk 850B
Obrotowa głowica dwuokularowa: 4 obiektywy. Powiększenie: 40–2000x

Mikroskop dwuokularowy Levenhuk 850B znajduje idealne zastosowanie w naukach biologicznych i badaniach laboratoryjnych. Mikroskop pozwala na prowadzenie obserwacji z wykorzystaniem metody zarówno jasnego pola. Model Levenhuk 850B wyposażony jest w obrotową głowicę dwuokularową, którą można nachylić pod kątem 30 stopni i obracać o 360 stopni, pozwalającą na wybór jednego z czterech obiektywów, układ oświetlenia według Koehlera z możliwością regulacji apertury i kontroli ilości światła padającego na próbkę, zmienne powiększenie od 40x do 2000x oraz ruchomy stolik o wymiarach 140x155 mm.

Mikroskop dwuokularowy Levenhuk 850B posiada zintegrowany system regulacji: zakres wynosi 25 mm (1 cal) w przypadku regulacji zgrubnej i 0,002 mm (0,00008 cala) w przypadku regulacji precyzyjnej. System oświetlenia mikroskopu stanowi lampa halogenowa 6 V/20 W z możliwością płynnej regulacji jasności, dzięki czemu uzyskasz tyle światła, ile wymaga obserwacja.

Cechy:
Powiększenie: 40–2000x
Olejek imersyjny
Kondensor: Abbego z diafragmą irysową
Stolik dwuosiowy
Układy regulacji precyzyjnej i zgrubnej
Oświetlenie LED
Zasilanie w warunkach domowych

Zawartość zestawu:
Stolik mikroskopu z podstawą
Głowica dwuokularowa
Lusterko
Planarno-achromatyczne soczewki obiektywowe: 4x, 10x, 40x i 100x (olejek)
Okulary: sparowane WF10x i WF20x
Filtry (niebieski, żółty, zielony)
Buteleczka z olejkiem imersyjnym
Kabel zasilający 220 V*
Osłona przeciwpyłowa
Instrukcja obsługi
Karta gwarancyjna

Dane techniczne:
Material ukladu optycznego: szklo
Powloka soczewek: wielowarstwowa powloka
Powiększenie, x: 40–2000
Głowica: dwuokularowa
Okulary: sparowane, szerokie pole widzenia WF10x, WF20x
Rewolwer: 4 obiektywy
Soczewki obiektywowe: planarno-achromatyczne: 4x, 10x, 40x, 100x (zanurzenie w olejku)
Powłoka soczewek: pełna
Wymiary stolika, mm: 140x155, z możliwością regulacji
Zakres ruchu stolika, z użyciem mechanizmu ustawiania ostrości, mm: X-Y: 70-50
Kondensor: Abbego N.A. 1,25 z wysokiej klasy diafragmą irysową
Regulacja ostrości: precyzyjna – 0,002 mm, zgrubna – 25 mm
Oświetlenie: lampa halogenowa 6 V/20 W, regulowana jasność
Rozstaw okularów (IPD), mm: 55–75
Regulacja dioptrii okularu: ±5
Źródło zasilania: kabel zasilający (220 V)

Wysyłka w: 21 dni roboczych

Cena: 2 999,95 zł
zawiera 23% VAT, bez kosztów dostawy
szt.

Mikroskop stereoskopowy Bresser Science ETD-201 8x–50x Trino Zoom

Mikroskop stereoskopowy Bresser Science ETD-201 8x–50x Trino Zoom
Mikroskop stereoskopowy Bresser Science ETD-201 8x–50x Trino Zoom

Mikroskop stereoskopowy Bresser Science ETD-201 8x–50x Trino Zoom
Stereoskopowy mikroskop. Głowica trójokularowa. Powiększenie: 8x-50x

The Bresser Science ETD-201 is a high-quality stereo reflected-light and transmitted-light microscope. It is perfectly qualified for medical applications, the use in agriculture and forestry, in criminology, in academic and scientific institutes and schools, as well as for the assembly and quality assurance of components in precision mechanics and electronic engineering.

The extra wide foot with stage and exceptionally tall height range permit observations of large objects. The integrated reflected- and transmitted-light illumination can be used in combination and is dimmable. The angle of incidence can be user-friendly adjusted and locked in position. A continuous range of magnification from 8x to 50x is possible with the exchangeable wide field eyepieces (WF10x) and the 6.25-times stereo zoom objective lens (0.8x–5x).

The interpupillary distance and dioptre compensation can be adjusted individually. The trinocular microscope head is rotatable (360°) and comes with two 45° inclined eyepiece tubes and a separate camera tube for the attachment of a c-mount camera or MikroCam.

Very versatile power supply system via USB port and cable or mains adapter (both included).

Features:
Microscope for incident-light microscopy
Object stage with two-colour object plate and glass plate
LED illumination with stepless brightness adjustment
Exchangeable eyepieces
Universal USB power adapter with two adapter attachments

The kit includes:
Microscope zoom head
Microscope stand
2x eyepiece (WF10x)
USB mains adapter (Euro and UK) and cable
Glass plate
Plastic plate (black&white)
Dust cover
Manual

Dane techniczne:
Typ: stereoskopowe
Głowica: trójokularowa, obrotowa 360°, nachylana pod kątem 45°
Powiększenie, x: 8x–50x
Średnica tubusu okularu, mm: 30
Okulary: WF10x
Soczewki obiektywowe: 0,8–5x
Odległość robocza, mm: 55–75
Stolik, mm: 2 plastikowe płytki przedmiotowe (szkło i czarno/biały)
Regulacja dioptrii okularu, dioptrii: ±1
Podświetlenie: LED
Regulacja jasności: tak
Zasilanie: wyjście 5 V
Masa, kg: 5,2
Wymiary, mm: 300x295x380
Poziom zaawansowania: eksperci
Zastosowanie: przemysłowe, kliniczne i laboratoryjne, eksperymenty szkolne/uniwersytet
Umiejscowienie źródła oświetlenia: łączone
Metoda badania: metoda jasnego pola

Wysyłka w: 21 dni roboczych

Cena: 3 199,95 zł
zawiera 23% VAT, bez kosztów dostawy
szt.

Mikroskop trójokularowy Levenhuk 740T

Mikroskop trójokularowy Levenhuk 740T
Mikroskop trójokularowy Levenhuk 740T

Mikroskop trójokularowy Levenhuk 740T
Powiększenie: 40-2000x. Wyposażony w wysokiej jakości achromatyczne soczewki obiektywowe, kondensor Abbego i diafragmę irysową.

Mikroskop Levenhuk 740T jest wspaniałym przyrządem do prowadzenia obserwacji w świetle przechodzącym metodą jasnego pola. System oświetlenia znajduje się w dolnej części urządzenia, umożliwiając oglądanie przezroczystych preparatów mikroskopowych i próbek. Możliwość zainstalowania do trójokularowej głowicy kamery cyfrowej (sprzedawana osobno), umożliwiającej oglądanie obrazów na ekranie komputera lub laptopa. Mikroskop Levenhuk 740T jest przeznaczony do badań laboratoryjnych, bakteriologicznych, cytologicznych i klinicznych. Mikroskop nadaje się również do zastosowań amatorskich i edukacyjnych.

Głowica mikroskopu ma wygodny kąt nachylenia 45° i może być obracana wokół własnej osi. Funkcja ta jest bardzo przydatna podczas obserwacji w grupie, ponieważ łatwo można pokazać preparaty swoim kolegom bądź studentom. Szeroki zakres powiększeń od 40x do 2000x pozwala przeprowadzić niemal każde badanie mikroskopowe. Stopień powiększenia można łatwo zmienić, obracając rewolwer i wybierając dany obiektyw. Można to zrobić w każdej chwili, nie przerywając prowadzonych obserwacji. Mikroskop wyposażony jest w cztery achromatyczne obiektywy; jeden z nich jest soczewką typu imersyjnego. Jeżeli pomiędzy soczewką obiektywową a próbką umieści się kroplę specjalnego olejku (w zestawie), podczas obserwacji w znacznym powiększeniu można zobaczyć wiele nowych szczegółów. Ostrość obrazu może być regulowana za pomocą mechanizmu ustawiania ostrości zgrubnej i precyzyjnej.

Stolik (na którym umieszcza się preparat do obserwacji) wyposażony jest w metalowe zaciski i może być przesuwany w pionie lub w poziomie. System oświetlenia znajduje się pod stolikiem; w jego skład wchodzi jasne oświetlenie LED z regulacją, kondensor Abbego oraz diafragma irysowa. Można wyregulować intensywność światła i precyzyjnie skupić wiązkę światła na polu obserwacyjnym. Bez względu na stopień powiększenia obraz obserwowanego preparatu będzie jasny i wyraźny.

Do mikroskopu dołączona jest specjalna osłona przeciwpyłowa do przechowywania instrumentu.

Zawartość zestawu:
Stolik mikroskopu z podstawą
Głowica trójokularowa
Achromatyczne soczewki obiektywowe: 4x, 10x, 40xs i 100xs (olejek)
Okulary: WF10x i H20x
Filtry (niebieski, żółty, zielony)
Buteleczka z olejkiem imersyjnym
Osłona przeciwpyłowa
Instrukcja obsługi
Karta gwarancyjna

Dane techniczne:
Głowica: trójokularowa, obrotowa 360°, nachylana pod kątem 45°
Materiał układu optycznego: szkło optyczne
Powiększenie, x: 40–2000
Średnica tubusu okularu, mm: 23,2
Okulary: WF10x/18 mm, H20x
Soczewki obiektywowe: achromatyczne: 4x, 10x, 40xs, 100xs (zanurzenie w olejku)
Rewolwer: 4 obiektywy
Stolik, mm: 140x130, stolik mechaniczny o podwójnej powłoce ze skalą współrzędnych i zaciskami
Zakres ruchu stolika, z użyciem mechanizmu ustawiania ostrości, mm: pionowo - 24 mm; poziomo - 75 mm
Regulacja dioptrii okularu, dioptrii: ±6
Kondensor: Abbego, 1,25 N.A.
Diafragma: irysowa
Regulacja ostrości: współosiowa precyzyjna i zgrubna (zgrubna: 22 mm; precyzyjna: 0,002 mm)
Korpus: aluminium
Oświetlenie: LED
Regulacja jasności: tak
Zasilanie: 220 V/50 Hz
Typ źródła oświetlenia: LED 3 W
Filtry: tak
Dodatkowe cechy: długość tubusu okularu - 160 mm

Wysyłka w: 21 dni roboczych

Cena: 2 254,95 zł
zawiera 23% VAT, bez kosztów dostawy
szt.

Trójokularowy mikroskop Levenhuk 500T

Trójokularowy mikroskop Levenhuk 500T
Trójokularowy mikroskop Levenhuk 500T

Levenhuk 500T to trójokularowy mikroskop laboratoryjny o zakresie powiększenia od 40 do 1000 razy. Jest wyposażony achromatyczny układ optyczny o szerokim polu widzenia przekazujący wyraźny i ostry obraz. Ponieważ jako metodę oświetlenia zastosowano układ halogenowy, obraz preparatów ma rzeczywiste kolory i jest niezwykle ostry oraz wyraźny. Ten mikroskop jest nieoceniony podczas pracy w laboratorium badawczym, centrum medycznym lub gabinecie weterynaryjnym.

Wysyłka w: 21 dni roboczych

Cena: 2 339,95 zł
zawiera 23% VAT, bez kosztów dostawy
szt.

Trójokularowy mikroskop Levenhuk 900T

Trójokularowy mikroskop Levenhuk 900T
Trójokularowy mikroskop Levenhuk 900T

Levenhuk 900T to model trójokularowy z możliwością zamontowania kamery cyfrowej. Mikroskop jest idealny do badań laboratoryjnych i można go również stosować do celów edukacyjnych. Wszystkie obserwacje są prowadzone za pomocą metody jasnego pola w świetle padającym. Można również używać olejku immersyjnego. Mikroskop może służyć do ogólnych badań klinicznych, histologicznych, cytologicznych, bakteriologicznych i innych badań mikrobiologicznych.

Wysyłka w: 21 dni roboczych

Cena: 2 529,95 zł
zawiera 23% VAT, bez kosztów dostawy
szt.

Trójokularowy mikroskop Levenhuk 950T DARK

Trójokularowy mikroskop Levenhuk 950T DARK
Trójokularowy mikroskop Levenhuk 950T DARK

Mikroskop Levenhuk 950T DARK jest przeznaczony do obserwacji metodą jasnego i ciemnego pola. Z tego względu zakres zastosowań jest dużo szerszy niż w przypadku standardowych mikroskopów laboratoryjnych, ponieważ badania metodą ciemnego pola umożliwiają analizowanie żywych komórek krwi oraz badanie preparatów przezroczystych słabo dostrzegalnych w przypadku obserwacji tradycyjnymi metodami. Ten model to idealny dodatek do przyrządów optycznych w klinice medycznej, centrum badawczym lub gabinecie weterynaryjnym.

Wysyłka w: 21 dni roboczych

Cena: 2 949,95 zł
zawiera 23% VAT, bez kosztów dostawy
szt.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl