W praktyce
Newsletter
Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.
Kontakt

UWAGA!
telefony odbieramy od 8oo do 20oo
na e-mail odpisujemy do 24 godzin

tel. stacjonarny 32 233 23 37
fax stacjonarny 32 279 18 42
e-mail: sklep@drukiszkolne.net.pl

Polski na szóstkę - program nauczania i karty pracy (zestaw) - PKWIU 58.11.13.0

Wysyłka w: 7 dni roboczych
Cena: 35,00 zł
zawiera 5% VAT, bez kosztów dostawy
35.00
ilość szt.

towar niedostępny

Kod produktu: PoNa6zestaw
Pin It

Opis

Polski na szóstkę - program nauczania i karty pracy (zestaw) - PKWIU 58.11.13.0

Włączanie do procesu edukacyjnego uczniów z doświadczeniem migracyjnym to nowe wyzwania i obowiązki, przed którymi stają zarówno doświadczeni nauczyciele, jak i nowicjusze.

Oddajemy w Państwa ręce publikację składającą się z programu nauczania języka polskiego jako obcego "Polski na szóstkę" skierowanego do uczniów z Ukrainy rozpoczynających realizację obowiązku szkolnego w klasach I – III szkoły podstawowej wraz z przykładowymi kartami pracy zawierającymi zróżnicowane ćwiczenia glottodydaktyczne.

Jest to gotowy materiał do pracy z uczniami z Ukrainy do wykorzystania w ramach lekcji z zakresu edukacji wczesnoszkolnej oraz zajęć pozalekcyjnych (lektoratów). Publikacja zawiera dodatkowo zestaw gier i zabaw językowych wspomagających dzieci w opanowaniu nowego słownictwa oraz utrwalaniu nowopoznanych struktur gramatycznych.

Ponadto prezentowane w książce konspekty lekcji pokazują, jak wykorzystywać materiały dydaktyczne zawarte w kartach pracy podczas organizowania procesu nauczania języka polskiego jako obcego.

Autorzy:

Katarzyna Szostak-Król doktor nauk humanistycznych w zakresie językoznawstwa, absolwentka Instytutu Slawistyki Polskiej Akademii Nauk, dyrektorka Szkoły Podstawowej nr 26 im. Stanisława Staszica w Białymstoku, w której od lat uczą się dzieci i młodzież z doświadczeniem migracyjnym. Realizatorka szkoleń, projektów, konkursów z zakresu edukacji międzykulturowej w oparciu o autorskie programy edukacyjne. Autorka lub współautorka publikacji z zakresu edukacji międzykulturowej (m.in. Przygody Innego. Bajki w edukacji międzykulturowej, 2011) oraz metodyki nauczania języka polskiego jako obcego (m.in. Podlasie w legendach. Teksty z ćwiczeniami dla obcokrajowców, 2018). Autorka i współautorka podręczników do nauki języka polskiego jako obcego (m.in. Językowa podróż po Polsce, 2020; Na dobry początek. Powitalna książka-prezent dla dzieci i rodziców z Ukrainy, 2022).

Justyna Olech – absolwentka Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina na kierunku Edukacja artystyczna w zakresie sztuki muzycznej oraz studiów podyplomowych na kierunkach Pedagogika wczesnoszkolna i Pedagogika przedszkolna. Od 2015 r. nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej w Szkole Podstawowej nr 26 im. Stanisława Staszica w Białymstoku. Pasjonatka wykorzystania nowych technologii w edukacji. Swoje pomysły na uatrakcyjnianie zajęć z najmłodszymi uczniami publikuje na stronie Druczki do nauczki, którą można znaleźć na portalu Facebook.

ISBN:978-83-933050-2-5, 978-83-933050-3-2.

Spis treści (zawartość publikacji):
WSTĘP
PROGRAM NAUCZANIA języka polskiego jako obcego wspomagający nauczycieli w pracy z dziećmi z Ukrainy w klasach 1-111 szkoły podstawowej.
1. Założenia programu nauczania.
1.1. Założenia ogólne.
1.2. Adresaci programu.
2. Cele i warunki realizacji programu.
2.1. Warunki realizacji programu.
2.2. Cele i zadania ogólne programu.
3. Cele szczegółowe programu nauczania języka polskiego jako obcego wspomagającego nauczycieli w pracy z dziećmi z Ukrainy w klasach l - III szkoły podstawowej.
4. Treści nauczania (w tym katalog tematyczny z elementami: elementami socjokulturowymi, katalog gramatyczny, katalog funkcjonalny, katalog sytuacji komunikacyjnych, katalog sprawności językowych).
4.1. Treści nauczania.
4.1.1. Katalog tematyczny z elementami socjokulturowymi.
4.1.2. Katalog gramatyczny.
4.1.3. Katalog funkcjonalny.
4.1.4. Katalog sytuacji komunikacyjnych.
4.1.5. Katalog sprawności językowych (receptywnych i produktywnych).
5. Strategie dydaktyczne, metody nauczania, techniki nauczania i formy pracy oraz zalecane materiały.
5.1. Metody i technik i nauczania języka polskiego jako obcego w klasach l - lll.
5.2. Techniki nauczania sprawności słuchania ze zrozumieniem.
5.3. Techniki nauczania sprawności czytania ze zrozumieniem.
5.3. Techniki nauczania sprawności czytania ze zrozumieniem.
5.4. Techniki nauczania sprawności mówienia.
5.5. Techniki nauczania sprawności pisania.
5.6. Techniki nauczania wymowy i słownictwa.
5.7. Formy pracy.
5.8. Zalecane materiały dydaktyczne.
6. Monitorowanie i ewaluacja.
ZALĄCZNIK DO PROGRAMU NAUCZANIA.
Załącznik nr 1.do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl